Perşembe, Temmuz 25, 2024

Karagöl Yaylası Sakarya

Karagöl Yaylası Hakkında Bilgiler Sakarya Taraklı

Sakarya’yı yeşil bir örtüyle güzelleştiren, şehir hayatının tüm karmaşasını uzaklarda bırakacağını bir yer arıyorsanız eğer, Karagöl Yaylası’nın tabiatını keşfedeceğiniz bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Karagöl Yaylası’nı görür görmez, coğrafyanın bu güzel parçasını çok daha önce keşfetmemiş olmanıza şaşıracaksınız.

Yağmur yağdığı zaman yayladaki çukurların dolup göl gibi görünmesinden ötürü halk tarafından Karagöl olarak adlandırılmış. Sakarya-Taraklı’da bulunan Karagöl Yaylası’na Kemaller Köyü’nden iki saatlik bir tırmanışın ardından yaylaya ulaşabilirsiniz. Biraz zor bir ulaşımı olsa da göreceğiniz manzara sizlere tüm yorgunluğunuzu unutturacak. Yaylanın bitki örtüsünü köknar, çam ve meşe ağaçları oluşturuyor. Toplam alanı 567 hektar…

Karagöl Yaylası’nın evleri ahşap bir mimariye sahip. Her Cuma günleri yaylada pazar kurulur ve şenlikler yapılır. Aynı anda kamp için de çok ideal bir bölgedir. Sadece doğal bir güzellikle değil, Roma dönemiyle tarihlendirilen kalıntılar da göreceksiniz Karagöl Yaylası’nda.

Sakarya Taraklı bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Karagöl Yaylası

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikPaflima Koyu Balıkesir
Sonraki İçerikKavaklık Restaurant
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR