Perşembe, Mayıs 23, 2024

Kız Kulesi İstanbul

Kız Kulesi Hakkında Bilgiler İstanbul Üsküdar

Sunay Akın der ki: “İstanbul’da İstanbul’u sevdireceğiniz en çirkin yer Kız Kulesi’dir; çünkü yalnızca oradan baktığınızda Kız Kulesi’nin güzelliğini göremezsiniz.”

Tarih boyunca şairlere, yazarlara ve ressamlara ilham kaynağı olan Kız Kulesi İstanbul Boğazı’nın incisi olarak adlandırılır.

2500 yıllık tarihi ile birlikte İstanbul’un simgelerinden biridir Kız Kulesi. Antik Çağ ve Bizans efsaneleriyle ünlü kule tarih boyunca boğazın girişindeki konumu itibariyle çok önem arzeden bir yere sahip olmuş, kimi zaman gözetleme kulesi kimi zaman ise deniz feneri olarak kullanılmıştır.

2000 yılında aslına uygun şekilde tamamlanan restorasyonu ile birlikte birlikte ziyarete açılan kule bugün bünyesindeki cafe ve restoran ile birlikte yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır.

İstanbul’un en romantik ve gizemli yerlerinden biri olan Kız Kulesi’ne Üsküdar Salacak’tan kalkan teknelerle ulaşabilirsiniz.

Ring seferleri: Hafta içi gündüz 12:15-19:00 / Hafta sonu gündüz 09:00-19:00 / Hafta içi ve Hafta sonu akşam 20:15-01:30

İstanbul Üsküdar bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Kız Kulesi

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR