Cumartesi, Nisan 20, 2024

Yoncalı Kaplıcaları Kütahya

Yoncalı Kaplıcaları Hakkında Bilgiler Kütahya Yoncalı

Kütahya sınırları içerisinde il merkezinin 16 km batısında yer alan Yoncalı Kaplıcaları, ülkemizin termal turizmi açısından önem arzeden bölgelerinden biridir. Sıcaklığı 42 dereceyi bulan suları ile birlikte ziyaretçilerine şifa dağıtan kaplıcalar aynı anda çok sayıda konaklama birimine de ev sahipliği yapmaktadır. Kaplıcalar çeşitli farklı rahatsızlıklardan arınmanın yanı sıra şehirde yaşamanın getirdiği tüm stresten uzaklaşmak ve gevşemek isteyenler tarafından da tercih edilmektedir.

Kalsiyum, magnezyum ve kükürt bulunduran Yoncalı Kaplıcaları’nın iyi geldiği rahatsızlar arasında ise; romatizma, kireçlenme, böbrek hastalıkları, sinirsel rahatsızlıklar ve travmatik hastalıklar yer almaktadır. Bölgede yer alan çamur banyosu da ülkemizin en yüksek radyoaktif miktarına sahip hamamı olarak bilinmekte ve romatizmaya iyi gelmektedir.

Yoncalı Kaplıcaları’nın dilden dile anlatılan bir de efsanesi vardır. Bu efsaneye göre Anadolu Selçuklu Sultanı II. Alaaddin Keykubat’ın Gülümse Hatun isimli felçli kızı Yoncalı’ya gelerek buradaki kaplıcalardan tamamen iyileşmiş bir şekilde çıkmıştır. Bunun üzerine Alaaddin Keykubat da herkesin şifa bulmasını istediği bu yere cami ve havuzlu büyük bir hamam yaptırmıştır.

Siz de rahatsızlıklarınızdan kurtulmak ve gevşemek için kaplıcaları ziyaret edebilir, burada yer alan konaklama birimlerinde keyifli bir seyahat olanağı bulabilirsiniz.

Kütahya Yoncalı bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Yoncalı Kaplıcaları

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikTarihi Kır Kahvesi
Sonraki İçerikKız Kulesi İstanbul
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR