Pazar, Nisan 21, 2024

Kleopatra Plajı Antalya

Kleopatra Plajı Hakkında Bilgiler Antalya Alanya / Kleopatra

Akdeniz’in en güzel koylarına ve plajlarına ev sahipliği yapan Antalya’ya bağlı Alanya’nın sahip olduğu harika bir plajdır, Kleopatra Plajı. Adını M.Ö.69- M.Ö. 30 yılları arasında yaşamış olan antik Mısır’ın son Helenistik kraliçesi Kleopatra’dan alan plaj özellikle deniz sezonun açıldığı yaz aylarında yüz binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Plajın ismiyle ilgili bir öteki rivayette Mısır kraliçesi Kleopatra’nın Alanya’daki bu plaja uğrayıp yüzdüğü söylenir ve o yüzden de buraya Kleopatra ismi verilmiştir. Hatta derler ki Kleopatra’nın plaja inmek için bir tüneli varmış.

2 kilometrelik bir uzunluğa sahip olan ünlü Kleopatra Plajı, Alanya’nın tarihi yarım adası olarak bilinen yerin batısındaki Damlataş Plajı’nın sonundan başlar. Kleopatra Plajı, altın renkli kumlara sahip olmasının yanı sıra, denizinin güzelliği ve sahilinin çekiciliği olması buranın özel bir plaj olmasında etkilidir. Denizi 8-10 metreye kadar sığdır ve bu plaj Mavi Bayraklı plajlardan sadece bir tanesidir. Sığ bir denize sahip olmasından ötürü özellikle küçük çocuklar için çok güvenlidir. Tatilin tadını doyasıya alacağınız bu plajda kendinizi krallar ve kraliçeler gibi hissetmenizi sağlayacak. Damlataş Plajı ile birlikte yan yana olan bu özel ve güzel plajı tercih ettiğinizde kesinlikle pişman olmayacaksınız.

Çevresinde konaklama içinde tercih edebileceğiniz birçok tesis hizmet vermektedir. Kleopatra Plajı halka açık bir sahil olduğundan ötürü plaja girişler ücretsizdir. Plajda gün boyunca faydalanabileceğiniz güneş şemsiyesi ve şezlonglar yer alır. Ancak şezlong ve plaj şemsiyesi gibi malzemeler ücretlidir. Ayrıca sahil boyunca her 50 metrede bir büfeler sıralanmıştır. Bu büfelerde fastfood tarzında yiyeceklerle içecekler satılmaktadır. Bunların yanı sıra kıyı boyunca ekstra ücrete tabi tekne, paraşüt, jet ski, deniz bisikleti gibi aktivitelere katılabilirsiniz.

Alanya için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Alanya otelleri adresini ve Alanya gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Antalya Alanya / Kleopatra bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Kleopatra Plajı

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikBüke Hotel
Sonraki İçerikLikya Yolu Palas
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR