Perşembe, Haziran 20, 2024

Konakaltı Mağarası Antalya

Konakaltı Mağarası Hakkında Bilgiler Antalya

Dikitleriyle, havuzlarıyla, sarkıtlarıyla ve damlataşlarıyla ziyaretçilerine eğlenceli bir gezi noktası sunan Konakaltı Mağarası, Antalya gezi listenizde olması gereken noktalar arasındadır. Tabii bu mağaradan önce şehrin önem arzeden mağaralarını en baştan gezmiş olmalısınız.

Konakaltı Mağarası, şehirdeki Atatürk Parkı’nın denize doğru inen kıyısında yer alıyor. Ulaşım açısından çok sorun yaşatmayan mağara, deniz mağarası olarak da adlandırılıyor. Konakaltı Mağarası’nın özelliklerini kısaca anlatalım. Mağaranın iki tane giriş kapısı vardır. Giriş kapılarının biri doğu, ötekii ise batı tarafında. Doğu salonunda çoğunlukla kaya blokları görülmekle birlikte, batıdaki salonunda ise sarkıt ve dikitler dikkat çeker. Batı salonun bağlı olan küçük bir odacıkta traverten oluşumları yer alır. Mağaranın içerisi çok serindir.

Antalya’nın bilinen gezi alanlarını gezerek bitirdiyseniz, hemen şehrin bilinmeyen öteki noktalarını listelemelisiniz. Listenizde Konakaltı Mağarası ve Geyikbayırı Mağarası ilk sırada yer alabilir.

Antalya

bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Konakaltı Mağarası

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR