Pazartesi, Haziran 24, 2024

Kuladokya Kula Peri Bacaları Manisa

Kuladokya Kula Peri Bacaları Hakkında Bilgiler Manisa Kula

Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından tabiat alanı ilan edilen Kuladokya – Kula Peri Bacaları, İzmir-Ankara yolunun 156. km’sinde, Kula’ya ise 16 km uzaklıkta, Burgaz Köyü civarında bulunuyor. Kaç yılında meydana geldiği bilinmeyen Kuladokya – Kula Peri Bacaları, bu yönüyle gizemli bir doğa harikası niteliğinde. Şiddetli yağmur ve rüzgarlar sonucu oluşan Kuladokya – Kula Peri Bacaları, ziyaretçilerine görsel bir şölen yaşatıyor tanea. İnsanı zaman kavramından soyutlayan bir güzelliği var Kuladokya – Kula Peri Bacaları’nın.

Gediz Nehri’ni geçtikten 100 metre sonrasında, sola kıvrılan patika yol ile birlikte başlıyor Kuladokya – Kula Peri Bacaları. Uzaktan bakmak yetmeyebilir, yanlarına gidip dokunmak ve bu eşsiz manzaranın biraz keyfini sürmek isteyebilirsiniz. Bunun için küçük çaplı bir maceraya atılmanız gerekecek. Grup gezilerine katılarak bu doğa harikalarına zevkli bir tırmanış gerçekleştirebilirsiniz.

Kuladokya – Kula Peri Bacaları’nın bakir kalabilmesi için bölge tamamen doğal sit alanı ilan edilerek koruma altına alınmış. Yolunuz bir Kula’ya düşerse eğer, Kuladokya – Kula Peri Bacaları’nı mutlaka ama mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Manisa Kula bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Kuladokya Kula Peri Bacaları

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR