Pazar, Mayıs 26, 2024

Kurşunlu Şelalesi Antalya

Kurşunlu Şelalesi Hakkında Bilgiler Antalya Aksu

Akdeniz’in vazgeçilmez şehirlerinden biridir Antalya. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini görür. Sizler de tatil için Antalya’yı tercih edenlerdenseniz denizin tadını çıkaracağını günlere şehrin gezilecek yerlerini de dâhil etmeyi unutmayın.

Antalya merkez ilçesi sınırlarında yer alan Kurşunlu Şelale’sine Antalya Isparta yolunun 24. kilometresinden içeri 7 km’lik bir yolculukla ulaşılıyor. 2 km lik bir kanyonun içerisinde yer alan Kurşunlu Şelalesi 1986 yılında park haline getirilerek ziyarete açılmıştır.

Antalya’nın doğal güzelliğinin bir parçası olan Kurşunlu Şelalesi görmenizi önerdiğimiz yerlerin başında gelmektedir. Zengin bitki örtüsünün içinde durmadan akan sularının sesiyle ziyaretçilerini dinlendiren Kurşunlu Şelalesi, 1991 yılında tabiat parkı olarak ilan edilmiştir.

Kurşunlu Şelalesi’nin çevresinde çoğunlukla kızılçam göreceksiniz. Bunun yanı sıra doğu çınarı, defne, yabani zeytin, söğüt, incir ağaçları ve sakız ağaçları da sizleri selamlamayı unutmayacak. Zakkumarın, böğürtlenlerin, kekiklerin, nanelerin hava yaydığı kokular geziniz boyunca hep yanınızda olacak.

Kurşunlu Şelalesi yakınında birçok otel bulunmaktadır. Şelaleye basitlıkla ulaşmak ve istediğiniz an bu güzelliğin içinde zaman geçirmek için Kurşunlu Şelalesi yakınındaki otellerin birinde konaklayabilirsiniz. Merkez ilçesindeki Kurşunlu Şelalesi’nde piknik yapabilir ve doğanın içinde uzun yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz. Antalya’da geçirdiğiniz günlere; Termessos Antik Kenti’ni, Kıbrıs Kanyonu’nu, Dim Çayı’nı ve Beldibi Mağarası’nı da eklemenizi öneririz.

Antalya için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Antalya otelleri adresini ve Antalya gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Antalya Aksu bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Kurşunlu Şelalesi

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikNova Plaza Crystal Hotel
Sonraki İçerikAltis Resort Hotel Spa
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR