Cumartesi, Nisan 20, 2024

Marmaros Şelalesi Çanakkale

Marmaros Şelalesi Hakkında Bilgiler Çanakkale Gökçeada

Marmaros Şelalesi, Gökçeada'da bulunmaktadır ve dünyanın en zengin tatlı su kaynaklarına sahiptir. Marmaros Şelalesi özellikle trekking bakımından yoğun bir ilgi görüyor.

Tropik adalarla yarışacak güzellikte olan bu şelale tam bir doğa harikasıdır ve tabiattaki yeriyle ziyaretçilerini kendine hapsetmesini bilir. Bu şelaleye giderken Uğurlu Köyü’nden Dereköy’e gitmeniz gerekmektedir. Köyün çıkışında sizi hemen yeşillikler içinde bir vadi karşılıyor olacak.

Yarım saatlik yürüyüşünüz ardından ufak çağlayanlar sizi tam şaşkına çevirirken biraz ile birlikterisinde hemen Marmaros’u göreceksiniz ve şaşkınlığınız ikiye katlanacak. Şelalenin suları yazın azalma gösterdiği için ve yazın yangın olayları olma ihtimalinden ötürü ziyarete kapalıdır. Fakat özel bir izinle şelaleyi görebilirsiniz veya ilkbahar aylarının ilk zamanlarını da tercih edebilirsiniz yolculuğa çıkmak için. Nefes alınacak harika bir yer olduğu kanaatine görür görmez varacaksınız. Çanakkale için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Gökçeada otelleri adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Çanakkale Gökçeada bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Marmaros Şelalesi

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR