Pazar, Mayıs 26, 2024

Phaselis Plajı Antalya

Phaselis Plajı Hakkında Bilgiler Antalya Kemer

Phaselis Plajı, Akdeniz’in tatil ve turizm başkentlerinden biri olan Antalya sınırları içinde yer alır. Plaja Kemer’den 15 dakikalık, Antalya’dan ise yaklaşık 45 dakikalık bir araç yolculuğuyla ulaşabilirsiniz. Tahtalı Dağı’nın eteklerinde yer alan Phaselis Antik Kenti’nin sahilinde yer aldığı için buraya Phaselis Plajı denilmiştir.

Denizi; dalgasız, kumluk ve sığdır. Konum olarak plaj doğayla iç içe, müzik gürültüsünden uzak, sakin ve tarihi kalıntıların arasında kafa dinlemek için bire bir. Plaja giriş ücretlidir ve günübirlik bir dinlence için idealdir.

Eşine az rastlanır bir güzelliğe sahip olan Phaselis Plajı’nın doğayla uyumu karşısında büyülenmemek elde değil. Peki Phaselis Plajı’na ulaşım nasıl oluyor? Kendinizi huzurlu sulara bırakmanın keyfini yaşayacağınız bu antik plaja Tekirova Köyü yakınlarındaki Olimpos Beydağları Milli Parkı’dan içeri girerek ulaşıyorsunuz. Antalya yönünden gidecekseniz Kumluca Karayolu’nun 57. kilometresinden güneye dönmeniz gerekiyor. Bu yolu takip ettikten sonrasında ulaşacağınız antik kentin girişinde bilet almanız yeterli.

Eğer toplu taşıma araçlarıyla gidecekseniz; Antalya, Kemer ve Tekirova’dan kalkan minibüslerle alana ulaşabilirsiniz. Minibüsler yolcuları gişelerin olduğu alanda indiriyor. Burada indikten sonrasında plajların olduğu alana orman içinden 10 dakikalık bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz.

Antik plaj alanında 3 farklı liman var. Hangisinde denize girmek istediğinize karar vererek bu kendinizi güneşe, kumlara ve harika suya teslim edebilirsiniz.

Antalya Kemer bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Phaselis Plajı

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikTurvan Hotel
Sonraki İçerikKambur Köprü Kastamonu
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR