Perşembe, Temmuz 25, 2024

Sarımsaklı Plajı Balıkesir

Sarımsaklı Plajı Hakkında Bilgiler Balıkesir Ayvalık / Sarımsaklı

Ayvalık’ın Küçükköy beldesinde yer alan Sarımsaklı Plajı, Ayvalık ilçe merkezine 8 km uzaklıkta konumlanmaktadır. 7 km uzunluğunda ve 100 m eninde bir güneşlenme terasına sahip olan plaj, kumsalı ve muhteşem deniziyle ziyaretçilerin bölgede en çok ilgisini çeken yerlerden biridir. Çok sayıda konaklama birimine de ev sahipliği yapan Sarımsaklı Plajı, özellikle de yaz sezonunda yoğun bir ilgi görmektedir. Kafelerin, lezzetli deniz ürünlerinin servis edildiği restoranlar ve gazinoların da bulunduğu plaj, ziyaretçilerine bu yönüyle farklı aktivite olanakları da sunmaktadır.

Denizinin sığ olmasının etkisiyle Sarımsaklı Plajı, çocuklu aileler için de çok uygundur ve sıklıkla tercih edilmektedir. Keyifli bir yaz sezonu geçireceğiniz beldede plajın yanı sıra muhteşem manzarasıyla görülmeye değer Şeytan Sofrası’nı ve efsanesiyle ilgi çeken Sarımsaklı Gelinkaya’yı seyahat planınıza dahil etmeyi ihmal etmeyin.

Ayvalık için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Ayvalık otelleri ve Ayvalık gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Balıkesir Ayvalık / Sarımsaklı bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Sarımsaklı Plajı

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR