Perşembe, Temmuz 25, 2024

Sivas 4 Eylül Stadyumu Sivas

Sivas 4 Eylül Stadyumu Hakkında Bilgiler Sivas Sivas Merkez

Sivas 4 Eylül Stadyumu, Türkiye’nin Sivas şehrine bağlı yaklaşık 27.000 kişi kapasiteli Türkiye’de ki ilk ekolojik stadyumdur.

2016 yılında futbol severlerle buluşan stadyumun, açılış karşılaşması Sivasspor – Mersin İdman Yurdu arasında gerçekleşmiştir. Stadyum, Sivasspor’a ev sahipliği yapmaktadır. Tasarımda Sivasspor renkleri olan kırmızı – beyaz kullanılmıştır. Sivas’ın ağır hava şartları dikkate alınarak dizayn edilen stadyumda, aktif enerji sistemi bulunmaktadır. Bu sayede stadyumun enerjisini kendi üretmesi amaçlanmıştır. Aynı anda enerji tasarrufu sağlayan stadyumda rüzgardan da çok daha çok faydalanabilmek için rüzgar akımına uygun S biçiminde oluşturulan yüzey alanı bulunmaktadır. Aynı anda stadyum içerisinde 50 loca, kafe, mescit, mağaza, lokanta ve geniş bir otopark bulunduruyor. Alttan ısıtmalı olan stadyumda, tribün ısıtmalı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Şehir merkezine bağlı olan Sivas 4 Eylül Stadyumu’na, toplu taşıma araçları ile birlikte basitlıkla ulaşım sağlanmaktadır.

Sivas Sivas Merkez bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Sivas 4 Eylül Stadyumu

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikKervan Tatil Köyü
Sonraki İçerikCumhuriyet Meyhanesi
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR