Pazar, Mayıs 26, 2024

Verçenik Yaylası Rize

Verçenik Yaylası Hakkında Bilgiler Rize Çamlıhemşin

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine 60 km mesafede bulunuyor Verçenik Yaylası. Çadır kültürünün en iyi şekilde varlığını sürdürdüğü yaylalarımızdan biri Verçenik. Öyle ki, Verçenik Yaylası’nda bulunan kamp alanlarının sayısı bir hayli fazla. 3711 metre yüksekliğiyle Verçenik Yaylası, Kaçkar Dağları’ndan sonrasında en yüksek tepe olma özelliği taşıyor aynı anda. Yaylanın çevresinde 10’un üzerinde göl yer alıyor.

Verçenik Yaylası, bölgedeki en uzak yayla öte yandan. Kamp alanlarının yanı sıra, bir tane de pansiyon hizmet veriyor yayla içerisinde. Tüm bunların yanı sıra, 2008 yılından beri yayla şenliklerine de ev sahipliği yapıyor Verçenik Yaylası.

Yörede Verçembekite olarak da isimlendirilen Verçenik Yaylası’na, Çamlıhemşin’den düz devam edip, Çat Köyü’ne geldikten sonrasında tekrar devam edip, kaleye uğramadan düz giderek ulaşabilirsiniz. Zaten karşınıza çıkan tabela size yön gösterecektir. Köprüyü geçtikten sonrasında Verçenik Yaylası tüm güzelliği ile birlikte karşınızda belirecek. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Rize Çamlıhemşin bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Verçenik Yaylası

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikKleo Cottage 5
Sonraki İçerikSusanlık Kalesi Mersin
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR