Pazartesi, Nisan 15, 2024

Asklepion Antik Kenti İzmir

Asklepion Antik Kenti Hakkında Bilgiler İzmir Bergama

İzmir’in Bergama ilçesinde yer alan Asklepion Antik Kenti, antik çağın en önem arzeden sağlık merkezlerinden biriymiş. Dönemin ünlü hekimlerinin yetiştiği bir tıp okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesi olarak tarihe geçen Asklepion Antik Kenti, radyoaktif özellikleri ile birlikte keşfedilmeye başlanmış. O dönemlerden beri insanların sağlık amacıyla gittiği Asklepion Antik Kenti’nin suları, günümüzde aynı önemine yeniden kavuşmuş durumda.

Çeşitli yöntemlerle hastalara şifa dağıtan bir yer olan Asklepion Antik Kenti, bünyesinde seçkin doktorlar ile birlikte çamur banyoları, meditasyon, telkin, doğal bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, özel diyetler, müzik, su ve SPA terapileri ile birlikte pek çok insanın derdine deva oluyordu.

İsmini Apollon’un oğlu olan ve Sağlık Tanrısı olarak bilinen Asklepios’tan alan antik kent, dünyanın ilk sağlık merkezi olma özelliği taşıyor aynı anda.

Eğer yolunuz Bergama’ya düşerse, Asklepion Antik Kenti’ni de mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İzmir Bergama bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Asklepion Antik Kenti

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikGrand Duayen
Sonraki İçerikCapitol AVM
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR