Perşembe, Mayıs 23, 2024

Bilkent Üniversitesi Ankara

Bilkent Üniversitesi Hakkında Bilgiler Ankara Çankaya / Bilkent

Bilkent Üniversitesi; Ankara ili, Çankaya ilçesinde yer alan ve 20 Ekim 1984 yılında İhsan Doğramacı tarafından Türkiye’nin ilk vakıf üniversitesi olarak kurulan bir vakıf üniversitesidir.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi adıyla da bilinen üniversite; İhsan Doğramacı tarafından, İhsan Doğramacı Eğitim Vakfı, İhsan Doğramacı Sağlık Vakfı ve İhsan Doğramacı Bilim ve Araştırma Vakfı birlikteliğiyle kurulmuş ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olmuştur.

1986 yılında 386 öğrenci ile birlikte eğitim hayatına başlayan Bilkent Üniversitesi, şuan da 9 fakülte, 2 yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu bünyesinde 58 lisansüstü, 34 lisans ve 4 ön lisans programıyla eğitim-öğretim hayatını sürdürmektedir.

Bilkent Üniversitesi, 13.000 öğrencisi ve 34 farklı ülkeden öğretim elemanlarıyla dünya standartlarında bir eğitim sağlamaktadır. Bilkent Üniversitesi mezun sayısı ise 45.000’in üzerindedir.

Şehir merkezine 15 km ve Ankara Esenboğa Havalimanı’na 40 km mesafede bulunan Bilkent Üniversitesi’ne, özel araçlar ve çeşitli farklı toplu taşıma araçları ile birlikte basitlıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Ankara Çankaya / Bilkent bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Bilkent Üniversitesi

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR