Cumartesi, Nisan 20, 2024

Bozcaada Göztepe Çanakkale

Bozcaada Göztepe Hakkında Bilgiler Çanakkale Bozcaada

192 m yüksekliğe sahip olan Bozcaada Göztepe, adanın en yüksek tepesidir. Hal böyle olunca buraya çıkıp ada manzarasının keyfini çıkarmak da kaçınılmazdır. Özellikle tüm adayı kuşbakışı izleme şansı bulacağınız tepenin en yüksek noktasında gün batımı bambaşka bir güzelliğe bürünmektedir.

Bozcaada Göztepe’ye tırmanmak için yaklaşık 40 dakikalık bir yürüyüş yolu bulunmaktadır. Yukarı çıkarken hissettiğiniz duygular ve gördükleriniz ise size bütün yorgunluğunuzu unutturacak bir güzelliğe sahiptir. Yemyeşil üzüm bağları, rüzgar gülleri, Bozcaada evlerinin tanea ayaklarınızın altında olduğu hatta eğer şanslıysanız ve hava açıksa Midilli’yi görme şansına erişebileceğiniz bir güne Bozcaada seyahatinde mutlaka yer verilmelidir.

Bozcaada Göztepe’ye çıkarken bir de araç yolu bulunmaktadır. Eğer yürümeyi tercih etmiyor ve şoförlüğünüze güveniyorsanız bu araç yolunu kullanabilirsiniz. Fakat yolun yalnızca bir aracın geçebileceği bir genişlikte olduğunu hemen hatırlatmak gerekir. Her şeyden öte Bozcaada’nın hem yerli hem yabancı turistleri tarafından sıklıkla ziyaret edilen tepesinin size hissettirdiklerinin uzun bir müddet hafızalarınızdan silinmeyecek olması, burayı ziyaret etmeniz için yeterli bir neden diyebiliriz.

Çanakkale Bozcaada bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Bozcaada Göztepe

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikKolombo Kebap
Sonraki İçerikMudanya Kemerli Kilise Bursa
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR