Perşembe, Mayıs 23, 2024

Diyadin Kaplıcaları Ağrı

Diyadin Kaplıcaları Hakkında Bilgiler Ağrı Diyadin

Kültürüyle, tarihi değerleriyle ve doğal güzellikleriyle Türkiye’nin önem arzeden şehirlerinden biri olan Ağrı, kaplıcalarının şifasıyla da bilinmektedir.

Ağrı’da bulunan Diyadin Kaplıcaları, ismini bulunduğu ilçeden alır. İlçe merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan kaplıcaların alanından geçen Murat Nehri ise bölgeyi çekici kılan doğal güzellikler arasındadır. Eğer Diyadin Kaplıcaları’na gitmeyi planlıyorsanız; Ağrı Havalimanı ve Erzurum Havaalanı’ndan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kaplıcalar aynı anda Ağrı il merkezine 60 kilometre, Erzurum il merkezine ise 55 kilometre uzaklıktadır. Diyadin Kaplıcaları, bikarbonatlı, klorürlü, sülfatlı, kalsiyumlu ve karbondioksitlidir. Romatizma, nöroloji, kemik, kireçlenme, siyatik, cilt ve metabolizma rahatsızlıklarına şifa olan kaplıcalar, termal turizm açısından büyük bir öneme sahiptir.

Ağrı’da bulunduğunuz bir dönem Diyadin Kaplıcaları’na gidip termal suların tadını çıkarabilirsiniz ya da özellikle kaplıcalar için Ağrı’yı tercih edip buradaki termal otellerin birinde rezervasyon yaptırarak uzun bir tatil yapabilirsiniz. Ağrı günlerinize İshak Paşa Sarayı’nı, Beyazıt Eski Camii’ni ve Meya Mağaraları’nı da dahil etmeyi unutmayın.

Ağrı Diyadin bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Diyadin Kaplıcaları

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR