Çarşamba, Nisan 17, 2024

38 Hotel

Düdencik Mağarası Antalya

Düdencik Mağarası Hakkında Bilgiler Antalya Akseki

Düdencik Mağarası ya da Çınardibi Mağarası olarak da adlandırılmaktadır. Düdencik Mağarası Antalya’nın Akseki ilçesine bağlıdır. Düdencik Mağarası Akseki Beyşehir yolu üzerindedir. Cevizli Köyü’ne yakın bir mevkide bulunan Düdencik Mağarası Türkiye’nin bilinen en derin mağarası olarak literatüre geçmiştir.

Düdencik Mağarasına; Akseki’den Cevizli’ye doğru ile birlikterlerken kızılçam ormanlarının içinden geçen yolun sağ tarafında dik yamaçlı Manavgat Çayı Vadisi bulunmaktadır. Bu vadi yolundan ile birlikterlerken Çınardibi Köyü ve Üzümdere Köyü yol ayrımlarını geçtikten sonrasında ve köyden yaklaşık sekiz kilometre sonrasında sol tarafa bir orman yoluna sapılmaktadır. Bu sapaktan yaklaşık beş yüz metre ile birlikteride, yolun sağındaki kayalıkların dibinde yer almaktadır Düdencik Mağarası. Yaklaşık on metre genişliğinde ve otuz metre derinliğindeki Düdencik Mağarası’na iniş zorludur ve ekipman gereklidir.

En son 1987 yılında girilen ve 330 metre derinliğe kadar devam edildiği bilinen ve dikey mağara olarak sınıflandırılan Düdencik Mağarası’nın sonuna kadar ekipmanlarla inilebilmektedir.

Antalya Akseki bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Düdencik Mağarası

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR