Pazartesi, Haziran 24, 2024

Edirne Saroz İbrice Limanı Edirne

Edirne Saroz İbrice Limanı Hakkında Bilgiler Edirne Saros

Keşan’a bağlı Mecidiye beldesinde bulunan İbrice Limanı, iki küçük koydan meydana geliyor. Köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Edirne Saroz İbrice Limanı, dalgalardan tamamıyla korunuyor olması sebebi ile birlikte çok avantajlı bir yapıya sahip. İzmir’den Gökçeada’ya giden gemilerin yüklerini boşalttıkları bir liman olan İbrice, zamanında gümrük binasına, hamamlara ve ticaret mağazalarına ev sahipliği yapıyormuş. Günümüzde ise bu binaların yalnızca kalıntıları bulunuyor. Şimdilerde balıkçı teknelerine ve lüks restoranlara ev sahipliği yapıyor İbrice Limanı.

Kısa bir zaman önce mütevazı bir balıkçı barınağı olan Edirne Saroz İbrice Limanı, şimdilerde ise yaz aylarında dalış meraklılarının akınına uğruyor. Taze balık yemek, tertemiz bir denize girmek ve dalış yapmak isteyenler, Edirne Saroz İbrice Limanı’nı mutlaka ziyaret etmeliler.

Saros’un en keyifli koylarından biri olan Edirne Saroz İbrice Limanı’nı ilk fırsatta mutlaka ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Konaklama seçenekleri için Edirne otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Edirne Saros bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Edirne Saroz İbrice Limanı

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR