Pazar, Nisan 21, 2024

Gökçeada Yıldızkoy Çanakkale

Gökçeada Yıldızkoy Hakkında Bilgiler Çanakkale Gökçeada

Gökçeada Sualtı Milli Park başlangıcı olarak geçen Yıldızkoy merkeze 4 km. uzaklıkta ve neredeyse adanın kuzey kıyılarında denize girilebilecek tek koyudur. Adada hakim olan rüzgar genelde kuzeyden estiği için çoğunlukla rüzgarlı bir havaya sahiptir.

Sualtı Milli Parkı’nda karadan denize girilebilen tek koydur ve bu koyda deniz florası, faunası koruma altındadır. Balık avcılığının yasak olduğu bölgede aletli dalış öğrenilebilir ve sualtı güzellikleri keşfedebilirsiniz. Yıldızkoy da ilginç kaya oluşumları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra deniz içerisinde inen merdivenlerle kendinizi akvaryum gibi sulara bırakabilirsiniz. Yıldızkoy Plajı halka açıktır ve burada şezlong –şemsiye kiralayıp duş ve tuvaletlerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Yıldız koy kamp alanı olarak da tercih edilmektedir. Kamp alanında ihtiyaçları karşılamaya yönelik çamaşır makinesi duş, tuvalet gibi imkanlar bulunmaktadır. Çadırsız gelen misafirler için yıldız koy da kiralık yataklı çadırlar bulmakta mümkün.

Yıldız koy da restoran ve bar da bulunmaktadır. Gelen misafirlerin en iyi şekilde konaklaması için tabiat ve doğallık bozulmadan en iyi şekilde hizmet veren mekanlar bulunmaktadır.

Çanakkale Gökçeada bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Gökçeada Yıldızkoy

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikSofta Kalesi Mersin
Sonraki İçerikAnemon İzmir
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR