Pazar, Mayıs 26, 2024

Gündoğdu Meydanı İzmir

Gündoğdu Meydanı Hakkında Bilgiler İzmir Konak / Alsancak

Gündoğdu Meydanı, ülkemizin metropol şehirlerinden biri olan İzmir’in ünlü meydanlarından biridir. Burası yıl içerisinden birbirinden çeşitli farklı konser, miting ve kutlama gibi organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Meydan İzmir’in turistik semtlerinden Alsancak’ta yer almakta olup, Konak Meydanı ve Cumhuriyet Meydanı ile birlikte birlikte şehrin en önem arzeden ilk üç meydanı arasında sayılmaktadır.

Gündoğdu Meydanı 1999 yılında İzmir Büyük Şehir Belediyesi tarafından deniz doldurma çalışması ile birlikte yaptırılmış ve yapıldığı günden bu ya çok çeşitli farklı organizasyonlara ev sahipliği yapmıştır. Konak-Alsancak’ın Atatürk Caddesi’nde yer alan meydana 2003 yılında bir de heykel yaptırılmıştır. Klasik heykellerinin aksine alışılmışın dışında olmasıyla dikkat çeken heykelin ismi Cumhuriyet Ağacı’dır. Yapımı heykeltıraş Ferit Özşen’e aittir.

Gündoğdu Meydanı düzenlenen eğlenceleri, merkezi konumu ve muhteşem deniz manzarası ile birlikte yılın her dönemi hem şehirde yaşayanlar hem de turistler tarafından ilgi görmekte bu nedenle sıklıkla ziyaret edilmektedir.

İzmir Konak / Alsancak bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Gündoğdu Meydanı

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR