Perşembe, Mayıs 23, 2024

Karahayıt Kaplıcaları Denizli

Karahayıt Kaplıcaları Hakkında Bilgiler Denizli Pamukkale / Karahayıt

Karahayıt Kaplıcaları, şifalı sıcak sularıyla ünlü Denizli Pamukkale’deki termal kaplıcasının bir uzantısıdır. Karahayıt Kaplıcaları, Pamukkale’ye Denizli’nin Karahayıt kasabasında bulunmaktadır. Pamukkale kaplıcalarının uzantısı olmasıyla Karahayıt kaplıca sularının bileşimi, Pamukkale kaynağıyla benzeyenlikler göstermektedir. Bölge halkının sıkça ziyaret ettiği Karahayıt günümüzde yurdun dört bir köşesinden misafirlerini ağırlamaktadır.

Karahayıt Kaplıcaları hangi hastalıklara iyi gelir?

Karahayıt termal suyunun sıcaklığı 42, 50, 56 santigrat arasında değişkenlik göstermektedir. Aynı anda içme suyu olarak da kullanılabilen Karahayıt Kaplıcaları sindirim sistemi, mide, bağırsak, karaciğer, safra yolları ve birçok rahatsızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Bölgeye ulaşımın da çok rahat olması, ev tipi pansiyonların, apart dairelerin ve yıldızlı otellerin hizmet vermesi de buranın tercih edilebilirliliğini arttıran etmenlerdendir.

Eşsiz bir sağlık kaynağı olduğu Ege Üniversitesi Hidroklimatoloji Enstitüsü’nde çalışan bilim insanlarının yaptığı araştırma sonrasındası belirttiği raporla da onaylanmıştır. Birçok hastalığa şifa verdiği bilinen Karahayıt Kaplıcaları doğanın en güzel yerlerinden birinde ziyaretçilerini beklemektedir. Hem sağlık hem tatil diyorsanız Karahayıt Kaplıcaları tam da istediğiniz bir nokta. Tatiliniz sırasında Pamukkale Travertenleri’ni, Güney Şelalesi’ni, Laodikya Antik Kenti’ni ve Ağlayan Kaya Şelalesi’ni gezerek keyifli ve şaşırtıcı zamanlar geçirebilirsiniz.

Denizli Pamukkale / Karahayıt bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Karahayıt Kaplıcaları

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikİntkor Yaylası Artvin
Sonraki İçerikArifoğlu Airport Hotel
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR