Perşembe, Mayıs 23, 2024

Kerpe Kartal Kayaları Kocaeli

Kerpe Kartal Kayaları Hakkında Bilgiler Kocaeli Kerpe

Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı Kerpe, yakın zamana kadar kendi halinde küçük bir balıkçı köyüydü. İstanbul’a yakınlığı, el değmemiş doğası, denizi ve doğal çevresiyle dikkatleri üstüne çekmeye başladı. Kerpe’ye Kandıra’dan sonrasında hafif bir eğimle ve çam ormanının içinden geçilerek ulaşılmaktadır.

Yeşillikler içinden karşınıza çıkıveren Kerpe, bir dönem Karadeniz’in Bodrum’u olarak ünlenmiştir. Sahip olduğu kıyı şeridinde Karadeniz’in hırçın dalgalarının ve rüzgarlarının aşındırmasıyla binlerce yılda oluştuğu belirtilen ilginç şekilli falezleri, Kandıra’da en fazla turist çeken yerlerinin başında. Kartal Kayaları olarak adlandırılan bölgenin en ilginç falez oluşumu hemen yanı başındaki Kerpe Kalesi ile birlikte ilgi çeken yerler arasında gösterilmektedir.

Kerpe Kartal Kayaları, sıcak yaz günlerinde serinlemek isteyen adrenalin tutkunları için de eşsiz bir yerdir. Tatilini Kandıra’da geçirenlerin araçlarıyla birkaç dakikada rahatlıkla ulaşabildikleri Kerpe beldesi, güneşin doğuşunu ve batışını izlemek, balık tutmak, fotoğraf çekmek, kamp kurmak, kaya tırmanışı veya dalış yapmak isteyen yerli ve yabancı turistler için farklı bir alternatiftir.

Kocaeli Kerpe bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Kerpe Kartal Kayaları

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR