Cumartesi, Nisan 20, 2024

Manavgat Nehri Antalya

Manavgat Nehri Hakkında Bilgiler Antalya Manavgat

Antalya’nın doğal güzelliklerinden bir parçasını oluşturur Manavgat Nehri. Tek kaynaktan beslenir ve dünyanın en uzun yeraltı akarsularından biridir.

Antalya’da bir tatil planı yapıyorsanız eğer, Manavgat Nehri gezilebilecek yerlerin ilk sıralarında gelir. Turkuaz yeşili suları hem görsel şov sunuyor hem de mineraller bakımından zenginliğini korumaya devam ediyor. Manavgat Nehri’nin üzerinde aynı anda iki baraj vardır. Oymapınar Barajı ve Manavgat Barajı…

Yüzebilme imkanı da sunan nehirde serinlerken bir yandan da çevresini keşfedebilirsiniz. Sazan, alabalık, levrek, karabalık ve kefal gibi balık türlerinin yanı sıra kuşlara da ev sahipliği yapmaktadır Manavgat Nehri. Son yıllarda turizm açısından çok gelişme gösterdiği için hem yerli hem de yabancı turistler günlük tekne turlarına da katılabiliyor. Manavgat Nehri tüm güzelliklerini muhteşem bir uyum içinde göstermektedir ve nehir yatağı boyunca seralar ve narenciye bahçeleri eşlik eder bu güzelliğe.

Manavgat Nehri gezinizin ardında yine bu nehirde oluşan Manavgat Şelalesi’ni, Oluk Köprü’yü, Aslanlı Mağarası’nı ve Side Antik Kenti’ni mutlaka ziyaret etmeyi ve her gittiğiniz yeri fotoğraflayarak ölümsüzleştirmeyi unutmayın.

Antalya Manavgat bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Manavgat Nehri

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikAdıyaman Otogarı Adıyaman
Sonraki İçerikMudurnu Evleri Bolu
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR