Pazar, Mayıs 26, 2024

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rize

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Hakkında Bilgiler Rize Rize Merkez

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, 2006 yılında Rize ili merkezine bağlı olarak kurulmuş olan devlet üniversitesidir.

İlk olarak Rize Üniversitesi adıyla kurulmuş olan okul, 2012 yılında yayınlanan bir kanunla yeni ismine kavuşmuş ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi adını almıştır. Üniversitenin temelleri 1976 tarihinde MEB’e bağlı olarak kurulan ve çok daha sonrasında Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne bağlanan Rize Meslek Yüksekokulu ile birlikte atılmıştır. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, 1992 yılından bu yana bünyesine kattığı fakülteler ile birlikte yoluna devam etmiş ve 2006 yılında tam anlamıyla üniversite olmuştur.

Kurum ismini ise Türk siyasetçi, Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı ve aynı anda Rize’li olan Recep Tayyip Erdoğan’dan almıştır. ‘’Bilgi ve Değer Üreten Üniversite” sloganıyla yola çıkan Recep Tayyip Erdoğan Üniversite’si, kısa anda akademik başarı ise adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bünyesinde; 14 fakülte, 3 enstitü, 5 yüksekokul ve 6 meslek yüksekokulu, 16 araştırma-uygulama merkezi bulunurken bu birimlerde 1133 öğretim elemanı, 19000 öğrenciye eğitim vermektedir. Aynı anda üniversite bünyesinde bulunan Eğitim Araştırma Hastanesi, 530 yatak kapasitesi ile birlikte hizmet vermektedir.

Rize şehir merkezine 3 km, Rize Otogarı’na 2,2 km mesafede bulunan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne, özel araçlar ve çeşitli farklı toplu taşıma araçları ile birlikte basitca ulaşım sağlanabilmektedir.

Rize Rize Merkez bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikRodosto Hotel
Sonraki İçerikVan Kahvaltı Evi – Kuruçeşme
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR