Perşembe, Temmuz 25, 2024

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hakkında Bilgiler Çanakkale Çanakkale Merkez

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), Çanakkale ili merkezine bağlı bulunan bir devlet üniversitesidir.

3 Temmuz 1992 tarihinde kurulan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Trakya Üniversitesi’nden devredilen eğitim fakülteleri ve meslek yüksekokulları ile birlikte eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Daha sonrasında açılan yeni kampüs ve fakültelerle birlikte Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, SCIMAGO 2012 yıllık raporunda dünyanın en iyi 1500 üniversitesinden biri olarak listelenmiştir. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, 7 tanesi kent merkezinde bulunan toplam 15 tane yerleşkeye sahiptir.

Çanakkale Onsekiz Üniversitesi günümüzde; 14 fakülte, 4 enstitü, 8 yüksekokul, 13 meslek yüksekokulu ve 31 araştırma-uygulama merkezi ile birlikte birlikte 70 eğitim birimine ulaşmış seviyededir. Yaklaşık olarak 45 bin öğrencinin bulunduğu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde, 1600 akademik personel eğitim sağlamaktadır.

Çanakkale şehir merkezine 7 km mesafede olan ve Çanakkale Havalimanı’na 5 km uzaklıkta bulunan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne, özel araçlar ve çeşitli farklı toplu taşıma, servis araçları ile birlikte basitca ulaşım sağlanabilmektedir.

Çanakkale Çanakkale Merkez bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikSadağı Kanyonu Bursa
Sonraki İçerikİnözü Vadisi Ankara
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR