Cumartesi, Nisan 20, 2024

Kastamonu Plaj ve Koyları Kastamonu

Kastamonu Plaj ve Koyları Hakkında Bilgiler Kastamonu

Bir tarafı yemyeşil ormanlarla, öteki tarafı ise masmavi koylar ve plajlarla çevrili eşsiz güzellikte bir şehir olan Kastamonu, Karadeniz’in en uzun sahil şeridine sahip kentlerinden biri. Kastamonu denizden bir hayli uzak olsa da, Karadeniz’e komşu olan çok sayıda ilçesi var Kastamonu’nun.

Kastamonu Plaj ve Koyları arasında; Çatalzeytin’de yer alan ve doğal bir koy olan çakıl zeminli Ginolu Plajı, sıcak yaz aylarında özellikle gurbetçilerin en çok ilgisini çeken plajlardan. Abana ilçesinin doğusunda ise hoş kumsalı ile birlikte dikkat çeken Balıkçı Barınağı bulunuyor. Hacıveli Plajı da Kastamonu’nun çok daha düzenli plajları arasında karşımıza çıkıyor.

Bozkurt taraflarına doğru giderseniz, İlişi Limanı yanındaki Derya Plajı ile birlikte karşılaşabilirsiniz ancak burada herhangi bir tesisin hizmet vermediğini belirtelim. İnebolu’nun doğusunda ise Gemiciler Koyu bulunuyor. Uzun bir sahil şeridi olan bu bölgede; Kadınlar Plajı ve Boyranaltı Plajı yer alıyor. Zarbana Limanı tarafında ise Özlüce Plajı bulunuyor. Kastamonu Plaj ve Koyları arasında yüzmeseverlerin akınına uğrayan bir öteki plaj ise; Doğanyurt’un merkezindeki Belediye Halk Plajı.

Cide’ye doğru yol aldığınızda denize girilebilecek pek çok yer ile birlikte karşılaşabilirsiniz. Özellikle limanın dibindeki Kasaba Plajı, Nasuh ve Memiş Plajları, Kastamonu’nun en güzel plajları arasında sayılıyor. Konforlu bir konaklama için, Kastamonu otelleri seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Kastamonu

bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Kastamonu Plaj ve Koyları

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikEmens Hotel
Sonraki İçerikİkinci Kat Cafe
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR