Perşembe, Haziran 20, 2024

Ersizlerdere Kanyonu Kastamonu

Ersizlerdere Kanyonu Hakkında Bilgiler Kastamonu

Kastamonu’nun doğal zenginliklerinden biri Ersizlerdere Kanyonu. Türkiye’nin en güzel 10 kanyonundan biri aynı anda. Sadece doğaseverler tarafından bilinen, ancak son zamanlarda popülaritesi iyice artan Ersizlerdere Kanyonu’na, tur operatörleri gezi bile düzenliyor artık. Yüzeysel görüş noktasından günü birlik bir tura katılarak görebilirsiniz Ersizlere Kanyonu’nu.

Uzaktan görmek yetmez, çok daha yakından bakmalıyım diyorsanız eğer, o halde hemen söyleyelim; Tarihin Doğayla Buluştuğu 6 Yürüyüş Rotası arasında yer alan İstiklal Yolu’nun önem arzeden duraklarından biri Ersizlerdere Kanyonu. Bir hafta sonu planlayabileceğiniz bir gezi rotasıyla Ersizlerdere Kanyonu’nu yakından görebilirsiniz. Alpleri aratmayan doğal güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakan Ersizlerdere Kanyonu, ülkemizin ekoturizmi açısından da çok önem arzeden bir yere sahip.

Şimdilerde Ersizlerdere Kanyonu, Kastamonu Valiliği tarafından hazırlatılan tanıtım kataloglarını süslüyor ve gezilip görülecek yerler arasında gösterilerek turizme kazandırılıyor. Artık Ersizlerdere Kanyonu’nun bölgede markalaşmış yerlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada, kanyonun toplam uzunluğu 2 km.

Eğer yolunuz Kastamonu’ya düşerse ya da İstiklal Yolu’nda macera dolu bir doğa yürüyüşüne çıkacak olursanız Ersizlerdere Kanyonu mutlaka gezi listenizde yer almalı. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Kastamonu

bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Ersizlerdere Kanyonu

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR