Çarşamba, Nisan 17, 2024

Loç Vadisi Kastamonu

Loç Vadisi Hakkında Bilgiler Kastamonu Cide

Loç Vadisi, Kastamonu’nun Cide ilçesinde yer alan bir yeryüzü cenneti. Karadeniz sahilinden 10 km uzaklıkta, Küre Dağları’nın en bakir kalmış bölgelerinden birini oluşturuyor Loç Vadisi. Vadinin içerisinde hala çok daha yaşamanı sürdüren 5 tane köy var ve halk, içinde yaşadığı bu güzelliğin öylesine farkında ki, ağaçlarını, orkidelerini özenle yetiştiriyor.

Dünyada sadece Loç Vadisi’nde yetişen 29 bitki türü var. 10 yıl öncesine kadar Loç Vadisi milli park ilan edilmişti. Sonra ne olduysa hidro elektrik santrali yapılmasına karar verildi. Proje gerçekleşirse vadinin sular altında kalması içten bile olmayacaktı. Ancak yerli halkın Loç Vadisi için yaptığı direniş sonuç verdi ve Loç Vadisi kurtuldu, şimdilik.

Ülkemizin tanea akciğeri konumunda olan Loç Vadisi, bugün özellikle doğaseverlerin ve fotoğraf tutkunlarının uğrak noktalarından biri. Rafting, kanyoning, trekking gibi birçok doğa sporuna elverişli yapısıyla Loç Vadisi, yolunuz Cide’ye düştüğünde mutlaka görmeniz gereken bir yer. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Kastamonu Cide bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Loç Vadisi

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikHotel Abro Necatibey
Sonraki İçerikNamlı Rumeli Köftecisi
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR